لوله و اتصالات پوشفیت فاضلابی نیوفلکس(BD)

لوله و اتصالات نیوفلکس در سه دسته بندی اصلی در بازار موجود هستند که یکی از پر طرفدار ترین انواع آنها پوش فیت نیوفلکس BD است. هر کدام از انواع پوش فیت ها از کاربرد خاصی برخوردار هستند. معمولا از پوش فیت فاضلابی نیوفلکس BD در ساختمان ها استفاده می کنند. این محصول از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین علت طرفداران بسیار زیادی را جذب کرده است.محصولات نیوفلکس در مقابل ضربات و فضارهای بالا بسیار مقاوم هستند. از پوش فیت فاضلاب هم برای فاضلاب سرد و هم برای فاضلاب گرم مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله و اتصالات پوشفیت فاضلابی نیوفلکس(سایلنت)

یکی دیگر از انواع لوله و اتصالات نیوفلکس پوشفیت، پوشفیت سایلنت می باشد. این نوع نیز از کارایی مخصوص به خود برخوردار است. محصولات پوشفیت نیوفلکس از سه اجزای بسیار مهم سوکت، اورینگ و درپوش تشکیل شده اند. هر کدام از این اجزا با کنار هم قرار گرفتن باعث به وجود آمدن لوله و اتصالات پوش فیت سایلنت می شوند. از مزایای پوش فیت نیوفلکس سایلنت این مورد است که صدایی که به سبب عبور جریان سیال ها ایجاد می شود را به راحتی جذب می کند و از انتقال صدا به فضای ساختمان تا حد قابل توجهی جلوگیری  می کند. 

لوله و اتصالات پنج لایه نیوپایپ

یکی از برند های مطرح در زمینه تولید لوله های پنج لایه قطعا برند نیوپایپ می باشد. این محصول معمولا از ترکیب پلیمر و فلز تولید می شود. از مزایای استفاده از لوله های پنج لایه نیوپایپ این مورد است که با کیفیت بالای خود سبب می شوند مع طول عمر ساختمان به نسبت قابل توجهی افزایش پیدا کند و هم چنین از استهلاک ساختمان نیز جلوگیری می کنند. در حالت کلی محصولات نیوپایپ از پلی اتلین با کیفیت تولید می شوند که باعث می شوند از خوردگی و رسوب نیز جلوگیری کنند.

لوله و اتصالات آذین لوله یکی از پر طرفدار ترین محصولات در این زمینه محسوب می شوند. معمولا مواد اولیه محصولات آذین لوله از نوع پروپیلن هستند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. از مزایای استفاده از لوله و اتصالات پروپیلن آذین لوله این مورد است که مواد اولیه ساخت این محصولات بعد از تست و تایید آن در مرحله تولید قرار می گیرند. بنابراین از نظر کیفیت این محصولات اطمینان خاطر داشته باشید.

تبدیل- درپوش تست-دریچه بازدید-زانو 90 و 45 درجه

کارایی درپوش تست برای مسدود کردن انتهای لوله ها به کار می رود. در واقع درپوش های تست از مهم ترین و پرکاربرد ترین ابزار های تاسیساتی و شبکه های فاضلاب محسوب می شوند. از درپوش های تست معمولا برای رنگ کردن، تمیز کاری دریچه فاضلاب و لوله کشی استفاده می کنند.

دریچه های بازدید را معمولا برای بازدید درون خطوط لوله استفاده می کنند. دریچه های بازدید از انواع مختلفی تشکیل می شوند که یکی از آنها دریچه های بازدید پایه بلند می باشد. از دریچه های پایه بلند نیز برای خطوط گاز، آب و حتی فاضلاب استفاده می کنند. از دریچه های کوچک نیز برای انتقال آب های جاری در کف آشپزخانه و حمام بهره می برند. 

زانو ها در وقع از انواع اتصالات جوشی می باشند که در دو زاویه 45 و 90 درجه در بازار موجود هستند. هم چنین در دو مدل کوتاه و بلند نیز تولید می شوند. تفاوت انواع زاویه زانو ها در این مورد است که زانو های 90 درجه برای ایجاد زاویه 90 و زانو های 45 درجه نیز برای ایجاد زاویه 45 درجه در خط  لوله های مختلف کاربرد دارند. 

تبدیل- سه راه مساوی- فلنچ پایه بلند

اتصالات لوله کشی در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از آنها برای کارایی خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهم ترین انواع آنها می توان به سه راهی اشاره کرد. خود سه راهی نیز به دو دسته سه راهی مساوی و سه راهی تبدیل تقسیم بندی می شود. از سه راهی ها معمولا برای انشعاب گرفتن از خط اصلی لوله استفاده می شود. در واقه سه راهیی ها قسمت کوچکی از لوله هستند که در مرکز آن یک انشعاب 90 درجه طراحی شده است. در سه راه مساوی قطر انشعاب با قطر لوله اصلی ما برابر است. 

تبدیل ها نیز یکی از ابزار های مهم در اتصالات هستند که وظیفه ی اصلی آنها تغییر سایز لوله است. معمولا تبدیل ها را در دو نوع هم مرکز و غیر هم مرکز تولید می کنند. در تبدیل های هم مرکز شکل محور انتهای تبدیل ها در یک راستا قرار دارد و در تبدیل غیر هم مرکز محور انتهای تبدیل ها در ارتفاع مختلفی قرار دارند.

فلنچ پایه بلند نیز در واقع حلقه ای است که از طریق پیچ و مهره، اتصالات و مهره ها را به شیرالات مختلف اتصال می دهد و سبب می شوند یک سیستم لوله کشی ایجاد شود. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که فلنج ها در جایی کاربرد دارند که رزوه و جوشکاری کاربرد نداشته باشد.  

سه راه تبدیل-اتصال تی اف الفو-زانو 90 درجه فلنچدار

سه راه تبدیل نیز برای انشعاب گیری از خط لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع سه راه تبدیل نیز یکی از انواع اتصالات می باشد که در فشار های متنوعی تولید و طراحی می شود. هم چنین در سایز های متنوعی نیز در بازار موجود هستند.

اتصال تی اف الفو یک نوع اتصال استوانه ای شکل است. شکل ظاهری آن به این صورت است که از دو سر رزوه ای و جوشی تشکیل شده است.  معمولا اتصالات تی اف الفو برای تبدیل اتصال جوشی به رزوه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

زانو 90 درجه فلنجدار از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که از مهم ترین آنها می توان به نصب ساده و راحت آن اشاره کرد. معمولا از این نوع زانو در سیستم های فاضلابی و آبرسانی استفاده می شود.